Kettő az eddig pontosabban nem meghatározott iharkúti gyíkok közül. A, „Scincomorpha indet. A”; B, „Scincomorpha indet. B”.

Töredékes gyíkleletek

A Bicuspidon, a Distortodon, a Pelsochamops, és a Chromatogenys mellett több más gyíkot is azonosítottunk az iharkúti leletek között. Legalább további négy faj élhetett a területen, azonban ezek maradványai még vizsgálat alatt állnak. Egy részük sajnos egyelőre túl kevés és töredékes leletanyag alapján ismert, így ezekből csak annyi látszik, hogy a fentebb említett fajoktól és egymástól különböznek. Mindenesetre figyelemre méltó közülük az egyelőre csak „Scincomorpha indet. A” (= „A jelű meghatározatlan vakondgyíkalakú”) néven megkülönböztetett gyík, mely az előkerült töredékes állkapcsok alapján több mint egy méter hosszúra is megnőhetett (mint egy népszerű házi kedvenc zöld leguán).

Továbbiak
Az iharkúti Atractosteus rekonstrukciója (grafika: Pecsics Tibor)

Kajmánhalak

Az iharkúti halfauna leírása és vizsgálata az iharkúti gerinces-faunára irányuló kutatómunkánk váratlanul informatív szegmensének bizonyult…

TOVÁBB »
Az Allodaposuchus rekonstrukciója és egykori környezete

Allodaposuchus

Számos Iharkútról származó koponya- és alsó állkapocselem egy közepes termetű krokodil-féléhez tartozik, amiről a legtöbb kutató…

TOVÁBB »
Az iharkúti dortokida teknős páncél- és függesztő öv elemei

Dortokidae teknősök

Ezek a teknősök csak jellegzetes páncél elemeik alapján ismertek a lelőhelyről, bár a Kallokibotion teknősöknél azért többet tudunk róluk…

TOVÁBB »